Článek je hezký, ale přijde mi, že autor používá zkratky RAM a RWM poněkud podivným způsobem, totiž pro rozlišení statické a dynamické paměti. RWM (Read-Write Memory) je ale od nepaměti opositum k ROM (Read-Only Memory) -- totiž k vyznačení faktu, že do paměti lze i zapisovat -- zatímco RAM popisuje typ přístupu v libovolném pořadí (Random Access Memory). Jak statické, tak dynamické paměti jsou RWM i RAM.
Odpovědět0 0
Ano, máte pravdu. Paměť ROM je ve své podstatě také RAM (Random Access Memory) - tedy paměť s náhodným přístupem. Jednotlivé moduly operační paměti na základní desce by se tak správně měly nazývat termínem RWM (Read Write Memory), což je souhrnný název celé skupiny typů pamětí, do kterých lze stejně jednoduše zapisovat i z nich číst.
Odpovědět0 0
Jen technická, "náhodný" není zrovna šťastný výraz, lepší je "libovolný/adresní přístup".
Odpovědět0 0
Miko_loginskleroza
|
13.1.200918:00
tj., ale přesto se to ještě před +-10ti lety učilo na střední(ch) jako "náhodný".
Odpovědět0 0
Ne jen před deseti lety. Vím o mnoha školách, kde se stále učí "náhodný", a to i přesto, že je to zavádějící.
Odpovědět0 0
dekuji za velice kvalitni clanek, konecne jsem se dozvedel co dela spread spectrum, nastavil ho na mam HTPC a tim zlepsil odstup signal sum me zvukove karty Juli@ o krasnych 10 dB.
DIKY!!!!!!
Odpovědět0 0
kokonek
|
13.1.200910:10
tak to jdi debil, kdyz to s kompem neumis hraj si s digihrou
Odpovědět0 0
Kde jste v předešlém příspěvku vyčetl, že je jeho autor "debil"? Nastavení "Spread Spectrum" není nic uživatelsky natolik známého, aby to každý znal, mimochodem vy jste o tomto věděl?
Odpovědět0 0
Jsem rád, že vám můj článek pomohl. Je fajn vědět, že vaše práce je užitečná :-) Budu se snažit psát takto i nadále, můžete se těšit třeba na dokončení celé série o nastavení BIOSu :-)
Odpovědět0 0